Bahçecilik,  Videolar

Balkonda Bahçecilik İşleri ????

Nelerim var neleeeeeim hepsi benim bebeklerim ?
Yaklaşık 2 ay önce Şerife Aksoy instagram hikayelerinden birinde yerli tohum ve fide bulunabilecek bir üreticiyi paylaşmıştı. Benim balkon bahçe hikayem de bu hikayeyle başladı ?? Hemen Mahmutşevketpaşa Köyüne sürdük arabayı. Bir çuval toprak, 1 çuval gübre (en doğalından ??), 1 cherry domates fidesi (kiiii diğer tür saksıda olmazmış ??‍♀️), 6 biber fidesi, 4 fesleğen fidesi (taze taze balkondan pesto soslar yensin diye?), 4 reyhan fidesi, 1 nane fidesi (1 tane yeter demişti Ahmet Bey ? 1 ay içinde çok iyi anladım ki nane arkadaş bıraksak tüm balkonu istila edip bağımsızlığını ilan edecek ?), 3 kekik fidesi ( tazecik mis kokulu yemeklere koymaktan öte gelip geçtikçe ucundan koparıp koparıp yiyorum ?), 4 maydanoz fidesi (bu İstanbul kart maydanozlarından o güzelim tadını unutmuşum meğer), roka ve tere fidesi yoktu ? onlarında tohumlarını almıştım ama beceremedim ??‍♀️ sanırım biraz fazla tohum atmışım toprağa ?. 1 hafta sonra annem ziyarete geldi Kadıköy Çevre Festivaline gitmiştik. Annemde oradan 1 salatalık, 1 biber fidesi daha alıp kaşla göz arasında su şişesine dikivermiş o şişeler annemin eseri ? ( ben onlara saksı alayım öyle dikeriz desem de ne çare kaşla göz arasında dikmiş o pet damacanalara ?)
Fideleri dikerken Ahmet Bey’in dediği gibi 5 parmak arayla diktik. Toprak ve gübre karışımını ise 1’e 1 ölçüde karıştırdık. Kalan gübreleri kapaklı bir kaba koyup (çöp kovası olur) üzerine su ekledim o suyla 2 günde 1 suluyorum.
Saksıları Bauhaus’tan almıştım ? kazıklanmışım. Aynı saksılar 1 milyoncu diye tabir edilen mağazalarda yarı fiyatına ?? Ben kazıklandım siz kazıklanmayın ?
Fideleri, toprağı ve gübreyi kazıklanmadan alabildim neyse ki ☝? totalde 60-70tl gibi bir rakam ödedik.
Fide almak ya da kendi üretimi ürünleri almak isterseniz ➡️ Ahmet Acar : 0533 595 2111 Yer Mahmutşevketpaşa Köyü. (Köy mezarlığının hemen karşısında)
Ticari kar amacı yada kişi ile bir bağlantım yoktur. Sadece bana Şerife Hanım vesile olmuştu, size de belki ben vesile olurum ??
Haydi doğal yaşamcılar nereden başlıycaz diyoruz ya hep ?? balkondan ????

Kanalıma abone olarak beni destekleyebilir ve videolarımı da kaçırmazsınız.. (Beğenmeyi de unutmayın ;)) Linki buraya bırakıyorum

https://www.youtube.com/channel/UC_WopN7UPH2WG9ceobG_f8Q

Kısa bilgiler içeren paylaşımlarıma ulaşmak ve beni daha yakından tanımak için

İnstagram Hesabım: https://www.instagram.com/metropolde.1.kucuk.sifahane/

Facebook Hesabım:
https://www.facebook.com/metropolde1kucuksifahane/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir