Bilgi Paylaşımları

Hobbit House Bademler Köyü ? Sinem&Murat Bizlere Başka Bir Dünyanın Mümkün Olduğunu Gösteriyor

HOBBİT HOUSE BADEMLER KÖYÜ
“Sevgili Dostlar ; Lütfen Bu Çağrıyı sosyal medya hesaplarınızdan kalpten kalbe paylaşınız ve yayınız.

Sinem ve Murat bu ülkede karşılıksız olarak umudun , iyiliğin ve Ütopyaların taşıyıcısı olan sivil ütopyacı yaşam savunucusu bir çift yürek.Yurt içinden ve Yurt dışından onbinlerce sevenleri var.

İzmirin Bademler Köyü’nde umudu ve ütopyayı yeşerten ‘ Hobbit House Bademler / Müze Ev ‘ adında kar amacı gütmeyen bir yerleşke açmışlar.

Daha önce İstanbul’un Balat semtinde dezavantajlı Yetim , fakir ve yoksul çocuklar için açtıkları 3 yıl sürdürdükleri ve yanlarında gönüllü olarak Çalışan Annelerine bıraktıkları
halen yaşamakta olan ‘ Ütopya Çocuk Aş Evi ‘ nde ki cesur mücadelelerine tanıklık etmiş yaptıkları için insanlık adına minnet duymuştuk. Şimdiyse İzmirin en güzel köylerinden biri olan bademler’de yeni yüreklere dokunmak adına çıktıkları yolculuğa denk geldik.

Murat ve Sinem yarattıkları bu masalsı mekanda hiç bir kurum ya da kuruluşa sırtlarını dayamaksızın gelen konukların yedikleri nefis köy Kahvaltısı , gözlemeler , zeytinyağlılar ve içtikleri çaylar karşılığı kazandıklarıyla , ikinci el kitap oyuncak ve kırtasiye toplayarak tamamen kendi mücadeleleri ile izmir’in köylerinde ‘ Ütopya Çocuk Atatürk Kütüphaneleri ‘ kurarak çocukları kitaplarla oyuncaklarla ve kişisel gelişimleri adına etkinliklerle buluşturuyorlar.

Açılalı henüz 3 ay olmasına rağmen idealist bir şekilde şuana kadar 18 köye ‘ Ütopya Çocuk Atatürk Kütüphanesi ‘ kurmuşlar bile. Bu sayıyı 81 köye çıkarmak ve ‘ 1881 ‘ le taçlandırıp İzmirin 81 köyüne armağan etmek istiyorlar.

Sokaktaki canları bile unutmuyorlar onları beslemeye çıkıyorlar ve karınlarını doyuruyorlar.

Sinem ve Murat yerleşke ‘nin içersinde çocuklar için her hafta 1000 e yakın insanın çocukları ile birlikte ziyaret ettiği mucizevi bir ‘ Ütopya Çocuk Müze Anı Evi ‘ açmışlar.

Bu harika insanlar şimdi ruhsat sorunu , şikayetler ve zabıta baskınları ile karşı karşıyalar.Yaptıkları onca masrafa rağmen sinem ve murat’ a ruhsat yolu kapatılıp 1 ay içersinde müze/anı evlerini ve işyerlerini kapatma süresi verilmiş.

Sinem ve Murat tekrar İyiliği , Ütopya’ yı ve Umudu yeşertebilmek adına kendi minik arazilerini satın alıp içersine minik bir ‘Ütopya Köy’ kurmak istiyorlar.Yakında ‘ fongoga ‘ da 150 bin tl lik bir destek kampanyası başlatacaklar. kampanyalarını destekleyin tüm çevrenizi harekete geçirin ve kalbinizin sesiyle yola çıkarak onlara desteğe gidin bir aya kadar süre tanınan köyevleri kapatılacak.

Yerleşkeleri herhangi bir ticari işletme değil ‘Ütopyalar Güzeldir ‘ felsefesiyle yola çıkan yepyeni bir Ütopya.

Sinem ve Murat ‘ Ütopyalar Güzeldir/Ütopias Are Beautiful ‘ adlı
Karşılaştıkları zorlukları ve karşılıksız iyiliğin hikayesini yazdıkları kâr amacı gütmeyen ve tüm gelirini köy çocuklarına bağışladıkları ‘Türkçe/İngilizce ‘ çıkacak birde kitap hazırlıyorlar.

Köy evleri kapanana kadar çocuklarla dayanışma içersinde olun
yiyin , için , bulaşıklarını yıkayın, çiçeklerini sulayın, yemeklerini pişirin, masalarını toplayın, ayran yapın, arabaları yok
2.El kitaplarını köy çocuklarına ulaştırmalarında araçlarınızla yardımcı olup ütopyanın ve enerjinin bir parçası olarak bir çocuğa umut olun , yarınlara tohum ekin..insan olmanın insan kalabilmenin çok zor olduğu günümüz dünyasında zor koşullar altında yaptıkları iyilikler için onlarla dayanışma içersinde olun.

Iyiliğin Savunucuları Yine , yeniden başaracaklar. Yolunuz Ütopyanız açık olsun Murat ve Sinem…

Yakında bir destek kampanyası başlatacaklar ‘ fongogo – ‘ Ütopya Köy ‘
Çorbada tuzunuz olsun.. fonlamayı unutmayın damlaya damlaya ütopya olur.

Onların söylemleriyle Kartvizitleri yok Kalpvizit’ leri var ve ” Ütopyalar Kalpten Kalbe Büyüyecek’ bu güzel coğrafyada.”

Kanalıma abone olarak beni destekleyebilir ve videolarımı da kaçırmazsınız.. (Beğenmeyi de unutmayın ;)) Linki buraya bırakıyorum

https://www.youtube.com/channel/UC_WopN7UPH2WG9ceobG_f8Q

Kısa bilgiler içeren paylaşımlarıma ulaşmak ve beni daha yakından tanımak için

İnstagram Hesabım: https://www.instagram.com/metropolde.1.kucuk.sifahane/

Facebook Hesabım:
https://www.facebook.com/metropolde1kucuksifahane/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir