Hikayem

Bana en çok gelen sorulardan bir tanesi de bu beslenme ve yaşam şeklini nasıl sürdürebildiğim ?

Buna cevaben benim tetikleyicim olan fotoğraflardan en az dramatik olanını sizlerle paylaşmak istedim ? Çok değil 1,5 yıl öncesine ait Almanya’da klinikte tedavim esnasında çekilmiş bir fotoğraf.. fotoğraflardan öte belleğime kazınan daha bir çok anı var o günlere dair ?

Benim sürecim hayat tarzından öte bir tercih.. sağlıklı ya da hasta bir insan olarak hayatıma devam etmek, ben tabi ki ilkini seçtim. Çünkü diğerinin hiç bir albenisi yok ? belki bol kremalı tatlı mı tatlı pastalar, börekler, çörekler, aman ne yemekle uğraşacağım dışardan bi pizza alıp geçiştirelim, her akşam dışarıdan sipariş verelim gibi ‘lükslerim!’ yok artık hayatımda.. tabi ben bunları artık lüks değil kendimi hasta etmek için yapabileceklerim olarak görüyorum. Canım istiyor mu derseniz? Evet, ilk başlarda canım istiyordu. Belli bir süre geçtikten sonra bunların bana yaşattığı sıkıntıyı bariz bir şekilde gözlemleye başlayınca, bu isteklerimde kendiliğinden kayboldu gitti ? Onlarsız hayat çok daha güzel ?? bunu 1 haftalık bir süreç ile kendinizde deneyimleyebilirsiniz. 1 hafta şekerden (sadece çay şekerinden bahsetmiyorum ?) uzak durup tekrar şeker kullandığınız ilk an yaşadıklarınızı bir kenara not edin ??‍♀️ bu sizin tetikleyiciniz olsun mesela ?

Fotoğrafta, yarı ağırlığı kadar bir ödemi olan ? yürümeye bile hali olmadığı için ozon terapiye ağlayarak gelmiş, artık bu olanlardan çok sıkılmış bir ben var ?
Ve ben bu ‘ben’i bir daha görmek istemiyorum aslında tüm mesele bundan ibaret ??‍♀️

Her zaman söylediğim gibi hiç birşey için geç kalmış değilsiniz, en azından benim kadar diyelim.. bir yerinden tutun, kapın ve sağlıklı bir yaşama başlamak için sağlığınızdan olmayı beklemeyin nolur ??
Bu arada lütfen fotoğrafı görüp üzülmeyin, ben artık çooook iyiyim ? bu günler benim için çok eskide kaldı artık. Bu fotoğrafa da başka bir fotoğraf ararken denk geldim ve çokça sorulan bir soruya cevaben paylaşmak istedim.
“yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun”